Lokata Happy z premią - czas wypełnić formularz

Wszyscy Ci, którzy założyli lokatę z Happy z premią w Idea Banku, powinni już otrzymać maila, w którym proszeni są o uzupełnienie danych do przelewu samej premii. Jako, że wśród czytelników bloga było kilka takich osób, to pozwalam sobie o tym przypomnieć, bo już słyszałem głosy, że często mail wpada do spamu (na pewno w Gmailu). Nadawcą wiadomości jest "noreply@agoraperformance.pl", więc jeśli nie widzicie tej wiadomości to wiecie już jak jej szukać.

Jeśli skasowaliście ją przypadkowo to też nic wielkiego się nie dzieje, bo wystarczy wejść na stronę http://lokata.zpremia.pl/konkurs/zaloguj/ i zalogować się przy pomocy danych, które otrzymaliście przy zakładaniu lokaty. Loginem jest Wasz adres email, a hasło wysłane zostało również ze skrzynki noreply@agoraperformance.pl w dniu, w którym wypełniliście wniosek.

Po zalogowaniu pojawi się odnośnik do formularza, który wygląda tak (nie wiem skąd się tam wzięło to konto, jest to błąd!):

Trzeba podać swój nr konta, uzupełnić dane do przelewu i na wszelki wypadek podać również telefon, który przydatny będzie przy ewentualnej reklamacji. Na wypełnienie formularza macie czas do 30.11.2014, ale lepiej nie odkładać tego na później, bo jest to warunek konieczny aby otrzymać premię. Nie jest też powiedziane, że Ci co zrobią to szybciej, to szybciej dostaną swoją premię. Organizator daje sobie jednak czas do 5 grudnia 2014 na wysłanie 50 PLN, które otrzymacie bezpośrednio od Agory, niezależnie od tego czy Wasza lokata się już zakończyła, czy jeszcze nie :-).

Mam nadzieje, że u nikogo nie będzie problemów, a łowców promocji zapraszam na bloga jeszcze za kilka godzin, bo do zdobycia jest kolejna premia, 70 PLN za założenie konta w BNP Paribas (tym od tabletów ;-)). Konto jest darmowe, ma 3% moneyback i można je zamknąć zaraz po otrzymaniu premii, ale o tym napiszę już w osobnym poście.


Karta płatnicza z czytnikiem linii papilarnych

Nie tak dawno temu pisałem jak to Amerykanie wreszcie dowiedzą się, że karty płatnicze mogą być też zabezpieczone chipem i można nimi płacić zbliżeniowo, a w tym czasie Apple szykuje im kolejną rewolucję, związaną ze swoim systemem płatności Apple Pay, który wykorzystuje nic innego jak technologię NFC, ale elementem potwierdzającym transakcję nie jest kod PIN, a odcisk palca odczytywany przez sensor Touch ID zamontowany w najnowszych iPhone'ach 6/6 Plus i iPadach Air 2/Mini 3. Można się oczywiście z tego śmiać, ale prawda jest taka, że u nas płatności telefonem nadal są raczej rzadkością, z racji konieczności posiadania konta w odpowiednim banku i karty SIM od konkretnego operatora, a Apple podpisało umowy z ponad 500 bankami w samych tylko Stanach Zjednoczonych i jeszcze większą liczbą sprzedawców, którzy zamontują terminale obsługujące tę technologię. Więc zanim my zaczniemy korzystać z technologii HCE, pozwalającej wykluczyć operatora komórkowego z tego łańcuszka, w USA rewolucja płatności mobilnych będzie trwać w najlepsze.


Nowe iPKO - jest dobrze

Nieco ponad 2 tygodnie temu PKO BP zapowiedział spore zmiany w swoim systemie transakcyjnym dla klientów, który zyska odświeżony wygląd i po 10 latach bez zmian, zacznie nadążać za dzisiejszymi standardami. Jest to o tyle ważne wydarzanie, że PKO BP to nadal lider naszego rynku, posiada największą bazę klientów bankowości elektronicznej i do tego Ci klienci są raczej konserwatywni i pewnie nie lubią zmian, więc wdrożenie nowego projektu to z pewnością krok ryzykowny.

Miałem okazje przez ostatni tydzień nieco potestować nowy system, bo niejako z konieczności jestem od kilku lat klientem PKO BP i załapałem się na wcześniejszy dostęp i muszę Wam powiedzieć, że bank odrobił lekcje i pewnie sporo nauczył się na problemach jakie miał mBank ze swoją własną zmianą, równie archaicznego systemu. Owszem na pewno nie da się zadowolić wszystkich, to nie jest możliwe i nigdy nie będzie, ale nowe iPKO jest dużo łatwiejszym systemem i nikt nie powinien mieć problemów z jego użytkowaniem, jeśli już przebrnął przez stare iPKO, które wzorem ergonomii na pewno nie było nigdy.

Tak wygląda Meritum Bank - system transakcyjny

Pod koniec września ruszyła promocja zorganizowana przez porównywarkę Comperia oraz Meritum Bank, w ramach której można założyć lokatę na 5% wraz z kontem i otrzymać nawet 60 PLN premii z tego tytułu. Szczegóły znajdziecie w jednym z poprzednich wpisów, lub klikając na banner poniżej. Ja dzisiaj natomiast chciałem się skupić na tym co oferuje Meritum Bank, bazując na mojej ponad 2-letniej przygodzie z tym bankiem. Jeśli jesteście zatem ciekawi jak wygląda serwis transakcyjny i aplikacja mobilna i czy faktycznie warto wchodzić w konszachty z tą instytucją to zapraszam do lektury.

Nawiasem mówiąc, na kanwie ostatniej afery z BNP Paribas, zapytałem przedstawicieli Comperii, czy im nie grozi taki problem, skoro oferta na konto z premią jest limitowana. Otrzymałem zapewnienie, że budżet kampanii monitorowany jest w czasie rzeczywistym i jak wyczerpane zostaną przewidziane na niego środki, to wypełnienie wniosku o otwarcie promocyjnego konta zwyczajnie przestanie być możliwe. Dodatkowo bardzo prawdopodobne jest, że z tego powodu oferta nie utrzyma się do końca miesiąca i jak chcecie z promocji skorzystać, to warto to zrobić w nadchodzącym tygodniu. Warto pamiętać, że na założenie lokaty na min. 1000 PLN macie 30 dni i nie musicie tego robić zaraz po aktywacji konta.

Wróćmy jednak do meritum (;-)), czyli systemu transakcyjnego. Trudno może nazwać go nowoczesnym, bo w ostatnich latach powstało sporo znacznie ładniejszych interfejsów, ale trudno odmówić mu funkcjonalności. Po zalogowaniu widzimy saldo swojego głównego rachunku oraz mamy możliwość wykonania standardowego przelewu, bo to jest najczęstsza czynność jaką wykonujemy na koncie bankowym. Z głównej strony mamy też szybki dostęp do innych podstron serwisu, z racji mnogości zakładek. Początkowo trzeba się do tego przyzwyczaić, ale z czasem szybko trafiamy tam gdzie chcemy.


BNP Paribas, czyli jak dostałem obietnicę tableta

Tak jak przypuszczałem, bank już dzisiaj oficjalnie przyznał się do błędu i zapewnia, że wyśle tablety wszystkim, którzy spełnili warunki sprzedaży premiowej, czyli spełnili warunki przewidziane regulaminem. Szczegóły można znaleźć na fanpage BNP Paribas Polska. Inna decyzja nie mogła zostać podjęta, ale niesmak z całej sytuacji na pewno będzie się jeszcze długo za bankiem ciągnął.

I jeszcze potwierdzenie jakie znalazło się pewnie i w Waszych skrzynkach pocztowych:


Podsumowanie - wrzesień 2014

Niestety jak już wspominałem na facebooku, wrzesień był kolejnym słabym miesiącem w wykonaniu mojego blogowego portfela. Na początku sierpnia w związku z słabym zachowaniem WIG20 i niepewną sytuacją na Ukrainie, zacząłem redukować QUE2 i dokonałem zakupu funduszu ML5 (złoto) i ML6 (surowce, głównie ropa), które w razie otwartego konfliktu powinny zyskiwać. Niestety te oczekiwania okazały się w 100% nietrafione i pomimo, tego że w Syrii mamy już w zasadzie regularną wojnę, a Rosja nadal nęka Ukrainę pomimo oficjalnego rozejmu, rynki wydają się tego nie zauważać. Surowce takie jak ropa czy złoto nie tylko nie rosną, ale są wręcz na swoich dołkach, najniżej od 3-4 lat i to spowodowało, że portfel z 17 700 PLN na początku września, skurczył się do 17 000 na początku października, a przecież po drodze jeszcze wpłaciłem 319 PLN... Ostatecznie strata na całej inwestycji to nieco ponad 23%, z czego 14 pkt procentowych to same opłaty.

1000 PLN od Credit Agricole po raz drugi

1000 PLN od Credit Agricole po raz drugi
Kilka miesięcy temu Credit Agricole przebiło wszystkich oferując za otwarcie konta bonus w wysokości 1000 PLN. Niestety nie ma tak pięknie i nikt nie rozdaje pieniędzy za darmo jak nowa Pani Premier, więc aby zdobyć ten tytułowy 1000 PLN trzeba się sporo namęczyć, bo premia wypłacana jest przez 18 miesięcy. W tym miejscu mogę jednak potwierdzić, że to faktycznie działa i sam od kilku miesięcy dostaję 5% zwrotu za opłacone rachunki i 33,33 PLN co miesiąc za płatności kartą, co w finalnym rozrachunku da rzeczony 1000 PLN, okupiony setkami transakcji kartowych ;-).

Nowa promocja jest praktycznie identyczna, zmieniły się tylko detale jak możliwość wysłania faktury za media przez internet (do tej pory trzeba było pofatygować się za pierwszym razem do banku), czyli de facto jest jeszcze prościej, a do tego od 5 października będzie nawet możliwość korzystania z konta w Credit Agricole za darmo, po spełnieniu oczywiście kilku warunków (do tej pory najtańsza opcja kosztowała 6 PLN co miesiąc).

Nowy wygląd iPKO i nowe droższe taryfy

Nasz największy rodzimy bank, czyli PKO BP, pokazał dzisiaj po raz pierwszy nowy system transakcyjny, który jest pierwszym poważnym odświeżeniem internetowej twarzy banku od 10 lat (!!!). W tym czasie zmieniło się wszystko, od znacznie większej popularności bankowości internetowej (w samym PKO BP jest to ponad 6,7 mln klientów!), sposobów korzystania z niej (smartfon, tablet) poprzez stosowane technologie, dlatego odświeżenie jest wręcz wymagane. Co więcej, nowy interfejs będzie dostępny już od 7 października dla grupy wybranych klientów, a już do końca października, możliwość korzystania z niego będą mieli wszyscy.

Nowy serwis nie jest jeszcze jednak w 100% skończony i obejmuje tylko część funkcjonalności (transakcje, rachunki, karty, lokaty, kredyty), dlatego cały czas będzie możliwość korzystania ze starego systemu. Przełączanie pomiędzy systemami nie będzie wymagało ponownego logowania i będzie się odbywało na podobnej zasadzie jak w przypadku "Konta Dziecka", za pomocą dedykowanego menu widocznego poniżej.