BGŻ Optima coś szykuje, a dbNET już przyszykowało

Dzisiaj krótko, cały tydzień miałem nieco zabiegany i nie kiedy napisać o kilku ciekawych rzeczach, więc zbieram wszystko w jeden wpis. Po pierwsze to jak może część z Was już zauważyła, BGŻ Optima rozesłała do klientów informację o nowym regulaminie, przejrzałem dokument, który wyłuskuje w nim zmiany i pojawia się jedna ciekawa rzecz.

Otóż od 8 maja, BGŻ Optima daje sobie możliwość oferowania ubezpieczeń, co mniej więcej może oznaczać tyle, że pojawią się w ofercie polisolokaty, które są właśnie zawierane w formie ubezpieczenia. Do jednak mój strzał, bo szczegółów na ten temat jeszcze nie ma, a zmiany w regulaminie mówią coś o grupowych ubezpieczeniach, co jest dla mnie jako laika w tym temacie nieco dziwne, bo indywidualnym klientom, chyba się ubezpieczeń grupowych nie oferuje, dlatego też pada strzał z tymi polisolokatami.

Z drugiej strony w dalszych punktach jest mowa o składkach, więc może po prostu zostaną wprowadzone dodatkowe usługi jak te w mBanku, gdzie można sobie opłacać dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, czy tym podobne. Mam tylko nadzieje, że wtedy nie rozpocznie się też wielka kampania sprzedażowa, w które konsultanci będą nas namawiać do przystąpienia do tego typu usług.

Druga ciekawa informacja to przedłużenie promocji dbNET, teraz konto oszczędnościowe do kwoty 10 000 PLN, jest oprocentowane na 8,1% brutto na czas nieokreślony, czyli nie może być to zmienione za miesiąc, a może za rok. Dzięki temu rachunek w dbNET zaczyna wyglądać bardzo atrakcyjnie i chyba sam skuszę się na jego założenie. Dodatkowo można też dostać prezent, więcej na ten temat napisał xamriks na swoim blogu, więc nie będę tych informacji dublował.

Trzecia dosyć interesująca informacje pochodzi z raportu NetBank publikowanego przez Związek Banków Polskich, wynika z niego, że w czwartym kwartale 2011 z bankowości internetowej korzystało aktywnie ponad 10 mln klientów, po raz pierwszy w historii przekroczyliśmy tą liczbę. Nie wygląda to jednak tak dobrze, jeśli zestawić tą liczbę, z liczbą osób, które do bankowości internetowej dostęp mają, takich osób jest 17,8 mln, czyli prawie 45% z nas nie korzysta z dostępu do konta przez internet, jak dla mnie to wręcz nie do wyobrażenia.

Raport zawiera też sporo informacji na temat naszego wykorzystania kart płatniczych i kredytowych, więc zainteresowanych zachęcam do lektury, pełny raport znajdziecie na stronie Związku Banków Polskich.
Udostępnij

RO

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Komentarze
    Komentarze na Facebooku