Tak wygląda BGŻ Optima od środka - opinia czytelnika

Odbiegając od tego co piszecie w komentarzach pod poprzednim postem o BGŻ Optima, bank jednak działa i niektórzy otrzymali już zarówno Digipassa, jak i PIN potrzebny do jego uruchomienia. W kwestii tego pierwszego opinie są nadzwyczaj zgodne, nie jest to specjalnie wygodne urządzenie, nawet nieco tandetnie wykonane, do tego nieporęczne i raczej ciężko byłoby je nosić ze sobą. Ale trzeba pamiętać, że BGŻ Optima to nie jest konto do wykonywania codziennych opłat czy częstych przelewów, więc Digipassa z powodzeniem można trzymać w domu i jego rozmiary ciężko poczytać jako wielką wadę. Może kiedyś ktoś wpadnie na to, aby napisać aplikację na Androida/iOS/w Javie z tokenem, jak to np. ma Eurobank i będzie to bardziej funkcjonalne.

Co się zaś tyczy samego konta, czytelnik Łukasz, który przesłał mi screeny jakie znajdziecie poniżej z systemu bankowego, twierdzi, że poza problematycznym logowaniem sam system działa bardzo sprawnie i szybko. Ma jednak jedno ale, przy zakładaniu konta zadeklarował od razu 8 lokat po 1043 PLN, ale pierwszy przelew wykonał tylko na 1 PLN, dopiero po informacji o aktywacji konta przelał większą kwotę. Niestety jak się okazało po zalogowaniu, lokaty nie założyły się tak jak powinny i cała kwota czekała na koncie oszczędnościowym, więc wielu z Was może czekać podobna niespodzianka. Prawdopodobnie jeśli odpowiednia kwota pieniędzy została przelana w pierwszym przelewie aktywacyjnym, lokaty założą się poprawnie.

Druga istotna sprawa, już w samym systemie, lokaty można zakładać z dokładnością do 1 grosza, czyli wraca do łask optymalna kwota lokaty na poziomie 1042,06 PLN, która daje oprocentowanie na poziomie 6,65%. Przy zakładaniu lokaty możemy wybrać czy ma się sama odnawiać i czy odsetki mają być kapitalizowane, czy przelewane na konto oszczędnościowe. Dzięki temu, że lokata jest jednodniowa, w każdej chwili można ją zerwać bez większych strat. Jest jeszcze jedna ważna kwestia, lokatę trzeba założyć przed 16:30 aby aktywowała się jeszcze tego samego dnia roboczego, jeśli zrobimy to np. w piątek o 17:00, to pieniądze zostaną z konta zabrane, ale sama lokata zacznie działać dopiero od poniedziałku, czyli od kolejnego dnia roboczego. W ten sposób można stracić dwa dni odsetek, a dla tych optymalizujących lokaty, może to być niemiła niespodzianka. Na szczęście bank tego nie ukrywa i wyraźnie o tym fakcie informuje przy zakładaniu lokaty, co możecie sprawdzić na poniższych screenach (na każdy obrazek można kliknąć i zobaczyć jego większą wersję).

Edycja: Warto jeszcze zajrzeć, do nowszego posta, gdzie opublikowałem odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, wystarczy kliknąć tutaj.

 Ekran logowania

 Główny ekran konta BGŻ Optima
 Szczegóły dokonanych transakcji
 Otwarte lokaty terminowe
 Zakupione jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych
 Zakładanie lokaty terminowej, warto zwrócić uwagę na komunikat!
Szczegóły założonej lokaty

Ponawiam też prośbę o zostawianie pytań w komentarzach, skoro już zagląda tutaj ktoś z zespołu prasowego BGŻ Optima, to mam nadzieje, że będą na tyle uprzejmi i odpowiedzą na mojego maila z zebranymi, najciekawszymi pytaniami. Wiele się też pewnie wyjaśni jak więcej osób otrzyma już swój PIN.

Aktualizacja 07.12.2011:
Pojawiły się problemy z przelewaniem pieniędzy na rachunek powiązany, oficjalną odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszym wpisie.

Aktualizacja 16.12.2011:
Wyjaśnienia dotyczące możliwości zakładania lokat jednodniowych tylko do 28.12.2011 znajdziecie w kolejnym wpisie.


Aktualizacja 02.01.2012
Jeśli po nowym roku naliczyło Ci mniej odsetek niż wcześniej to odpowiedź dlaczego znajdziesz tutaj.
Udostępnij

RO

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Komentarze
    Komentarze na Facebooku